GirişimGüncelÖne Çıkanlar

TEKNOPARK İSTANBUL HELPCUBE PROGRAMINI BAŞLATTI

Teknopark İstanbul Kuluçka Merkezi Cube Incubation, Helpcube Hızlandırma Programını başlattı. Helpcube Hızlandırma Programından afetler ve acil durumlara yönelik teknolojik çözümler içeren projeleri olan “girişimciler” faydalanabilecek.

Program afetlere teknolojik olarak hazırlıklı olabilmek amacıyla tasarlandı.Kuluçka Merkezi Cube Incubation liderliğinde önemli çözüm ortağı ve partnerlerin katılımıyla hayata geçen Helpcube ile acil durumlara, afet öncesi, anı ve sonrasını kapsayan süreçlere yönelik teknoloji çözümleri içeren projeleri olan girişimlerin büyüyebilmesi için destekler ve yol haritası sunulacak.

Program, proje fikrini doğrulamış, ürün çıkarma aşamasındaki ya da projesini ürüne dönüştürmüş girişimcilerin eğitim, alan tahsisi, teknik imkan, mentorluk, stratejik çözüm ortakları, partner firma görüşmeleri ve demo day etkinlikleri ile büyüyüp ölçeklenmesine yardımcı olacak.

ÖZEL EĞİTİMLER VERİLECEK

Girişimciler için afet ve acil durumlar ile girişimcilik ekosistemi özelinde eğitimlerin verileceği programda, stratejik partnerler ve çözüm ortakları aracılığıyla projelere yönelik birebir destekler de sağlanacak.

Açık modern çalışma alanları, teknik ve dikey mentorluk, girişim analizi ve teknik analizler, akademik ve teknik danışmanlıklar, etkinlikler, montaj ve elektronik atölyesi kullanımı, ıslak/kuru laboratuvar ve temiz oda kullanımı, Teknopark İstanbul firmaları ile eşleştirme çalışmalar, yatırımcı buluşmaları, TTO destekleri, teknopark vergi ve avantajları, sunum hazırlama ve demo day ise program kapsamında girişimcilere sağlanacak diğer destekler…

Helpcube Hızlandırma Programı’na ön başvuruları devam ediyor. Programa https://bit.ly/helpcube adresinden başvuru yapılabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.