GirişimGüncelÖne Çıkanlar

Steto Yatırım Turuna Çıkıyor

Genellikle büyük ya da küçük fark etmeksizin girişim dünyasına dair haberleri sizlerin önüne getiriyoruz. Bundan sonra belirli aralıklarla sizlere direkt Türkiye’deki girişim ekosisteminden taptaze startuplara dair haberler de sunacağız. Bunlar kimi zaman hiç yatırım almamış fikir aşamasındaki ekiplere dair de olacak, kimi zaman MVP’si hazır yatırım almaya çalışan startuplara dair olacak.

Serimizin ilk yazısında sizlere bahsedeceğimiz girişimimiz, Psikiyatrist Dr. İlker Küçükparlak ve Prof.Dr. Ata Özdemirci önderliğinde kurulan platform “Steto”. Steto 14 Mart tarihinde Türkiye’nin en büyük kitlesel fonlama platformlarından fonbulucu.com üzerinden yatırım turuna çıkacak. Biz de yatırım turu öncesi Steto’yu sizlere anlatmak istedik.

Mart 2020’de kurulan Steto, aslında en basit tabirle online sağlık hizmeti almanıza olanak sağlıyor. Çeşitli branşlarda uzmanların bulunduğu Steto’ya girip üyelik açabilir, uzmanınızı dilediğiniz kriterlere göre seçebilir ve yine site üzerinden güvenli bir şekilde ödemenizi gerçekleştirerek randevu oluşturabilirsiniz.

Steto temelde danışan-uzman buluşma sürecinin çetrefilli olması, büyük şehirlerde bu süreçlerin oluşturduğu vakit kaybı, küçük şehirlerde ise vatandaşın her alanda dilediği nitelikte uzmana kolayca ulaşamaması gibi problemleri çözmeyi amaçlıyor. Üstelik Steto’nun getirdiği en önemli faydalardan biri de bu deneyimin kişiselleştirilmiş olması. Yani girişim, hangi alanda olursa olsun bir uzmanla görüşmek istediğiniz zaman sizi içinizin rahat etmeyeceği veya hakkında yeterince bilgi alamadığınız bir uzmanla görüşmekten, randevu alabilmek için vakit kollamaktan, görüşmeye gitmek için harcayacağınız vakit ve mesafeden, soğuk hastane koridorlarından ve kurumsal ciddiyetten kurtarıyor.

Yalnızca bireysel değil, oluşturduğu paketler ile kurumsal çözümler de üreten Steto Turkcell, e-bebek, Dominos gibi büyük firmaları da referansları arasına çoktan eklemiş durumda. İşletmelerin yalnızca çalışanlarına değil, ailelerine dahi hizmet vermeye yönelik paketler oluşturan Steto, hiçbir açık bırakmadan bireysel ve kurumsal müşterilerinin sağlık alanındaki problemlerine bütünleyici bir çözüm getirmeyi gözüne kestirmiş duruyor.

Ocak 2022 itibari ile 800’ün üzerinde kullanıcısı bulanan Steto, şimdilik günde ortalama 100 ziyaretçiye ulaşmış durumda. Fonbulucu üzerinden çıkacağı yatırım turunda 1,3 milyon TL’lik bir hedef belirlenmiş. 14 Mart tarihinde başlayacak kampanya, 13 Mayıs tarihine kadar devam edecek. Steto’ya ve yatırım turuna dair daha detaylı bilgi için fonbulucu.com üzerinden bilgi formlarına ulaşabilirsiniz. Biz kendilerine şimdiden başarılar dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.