GirişimGüncelYatırım

Stelo Labs, Andreessen Horowitz liderliğinde 6 milyon dolar yatırım aldı.

Web3 güvenlik girişimi Stelo Labs, Andreessen Horowitz liderliğinde 6 milyon dolar yatırım aldı.Stelo Labs, Ethereum tabanlı kullanıcılar için zararlı transfer işlemlerini, kimlik avını ve sosyal mühendisliği önlemeye çalışıyor.

Web3 güvenlik şirketi Stelo Labs, Andreessen Horowitz liderliğinde 6 milyon dolar yatırım aldı. Yatırım turuna katılanlar arasında OpenSea Ventures, Xoogler, Pear VC, First Round Capital ve Homebrew yer aldı.

Ben Scharfstein ve Aman Dhesi tarafından kurulan Stelo Labs, yatırımı ekipleri genişletmek ve ürünü geliştirmeye devam etmek için kullanacak.

Girişimin Faaliyet Alanı
Stelo Labs, Ethereum tabanlı kullanıcılar için zararlı transfer işlemlerini, kimlik avını ve sosyal mühendisliği önlemeye çalışıyor.
Eylül ayında Stelo uzantısını yayına alan girişim, kullanıcıların cüzdanlarını dolandırıcılıklara ve kimlik avına karşı korumasını sağlıyor. Bu uzantı ile binlece cüzdanı korumayı başaran Stelo Labs, toplamda 100 milyon doları güvence altına almış oldu.
Girişim, sağladığı hizmet ile bir işlemin düşük, orta veya yüksek riskli olup olmadığını belirlemeye yardımcı olmak için en popüler imza türlerini veya işlem sözleşmelerini motorunda çalıştırıyor. Bununla birlikte Stelo Labs, insanlara ne yapacaklarını söylemek yerine neyi imzaladıklarını anlayabilmeleri için bilgi veriyor.

Girişim ayrıca yatırım duyurusuyla birlikte Stelo Transaction Engine’ın cüzdanlarda ve merkeziyetsiz uygulamalarda kullanılabilmesi geliştirici API’sini yayına aldığını açıkladı. API’nin yanı sıra şirket, token onay deneyimini de yayına alıyor. Kullanıcılar token onay deneyimi kapsamında cüzdanlarının sağlık puanını inceleyebiliyor. Bu bağlamda sunulan önerilerle sorunlu görünen 3. partilere verilen onaylar kaldırılabiliyor.

Girişimin Hedefleri
Şu an için Ethereum odaklı olan Stelo, EVM uyumlu zincirlerde de faaliyet göstermeyi hedeflemekte.
Kurucu ortaklar Ben Scharfstein ve Aman Dhesi’nin yaptığı açıklamalara göre, Stelo önümüzdeki dönemde API’sinin gömülü (embedded) bir versiyonunu yayına alacak. Buna ek olarak girişim, Ethereum transfer işlemlerini insanlar tarafından okunabilir hale getirmeyi amaçlıyor. Girişimin, uzun vadede sağladığı servis üzerinden kripto cüzdan ya da uzantı farketmeksizin gerçekleşen her işlem için bir arayüz sunmaya çalıştığını söylemek mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.