DijitalGüncelÖne Çıkanlar

Spotify Hedef Büyüttü

Şirket, podcast ölçüm hizmeti Podsights ve analitik platformu Chartable’ı satın aldı. Satın alımların mali detayları ise bilinmiyor. Dünyanın önde gelen müzik yayın platformlarından Spotify içerik üreticilerine 100 milyon dolar yatırım yapacağını duyurmuştu. Şirketin bu yatırımla amaçladığı şey ise podcast içeriklerine yönelmek olarak açıklanmıştı.

2021 dördüncü çeyrek sonuçlarına göre 180 milyon üye kullanıcıya ulaşan Spotify, şimdi de bu amacı için yeni satın alımlar gerçekleştirdi. Şirket, bu doğrultuda podcast ölçüm hizmeti Podsights ve analitik platformu Chartable’ı satın aldığını kendi platformu üzerinden duyurdu.

Podsights, reklam verenlerin podcast reklamlarını daha iyi ölçmesine ve ölçeklendirmesine yardımcı olan bir podcast reklam ölçüm hizmeti olarak biliniyor. Chartable ise yayıncıların tanıtım amaçlı ilişkilendirme ve izleyici iç görü araçları aracılığıyla podcast hedef kitlelerini tanımasını ve büyütmesini sağlayan bir podcast analiz platformu.

Spotify’ın bir parçası olarak Podsights’ın dünyanın dört bir yanındaki podcast reklam verenlerine daha doğru ölçüm ve eyleme geçirilebilir bilgiler sunmak için Spotify’ın teknolojisini ve zekasını kullanabileceği bilgisi paylaşıldı. Podsights’ın satın alınmasıyla Spotify, reklam verenlerin podcast reklamlarının işletmeleri için önemli olan eylemleri nasıl yönlendirdiğini anlamalarına yardımcı olabilecek. Şirket zamanla bu ölçüm yeteneklerini podcast’lerin ötesinde, müzik içindeki sesli reklamlar, video reklamlar ve görüntülü reklamlar da dahil olmak üzere Spotify platformunun tüm kapsamına genişletmeyi planlıyor.

Chartable’ın satın alınmasıyla da şirketin hedef kitle içgörüleri ve son teknoloji tanıtım araçları SmartLinks ve SmartPromos’un entegrasyonuyla Megaphone’un araç takımı daha da geliştirilecek. Bu araçlar, yayıncıların kitle içgörülerini eyleme dönüştürmesini ve nihayetinde işlerini büyütürken dinleyici sayısını artırmasını kolaylaştıracak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.