DijitalGüncel

Spotify Algoritması Değişiyor

Spotify‘da müzisyenler için en önemli unsurlardan biri Spotify’ın öne çıkarılan listelerinde kendilerine yer bulabilmek. Özellikle bağımsız sanatçılar bu konularda ciddi sorunlar yaşayabiliyor. Ancak Spotify’ın yeni tanıttığı bir özellik, Spotify kullanıcıları tarafından oluşturulan çalma listelerinin de ön plana çıkarılmasına yardımcı olacak gibi duruyor. Dolayısıyla bu da müzisyenler için önemli bir adım.

Spotify’ın Öne Çıkan Küratörler (Featured Curators) adını verdiği özellik henüz pilot aşamada. Kısacası yeni özellik, kullanıcıların Spotify’da oluşturdukları çalma listelerini güçlendirmek için tasarlanmış sınırlı süreli bir testin parçası. Bu özellik aynı zamanda dinleyicilerin platformda daha fazla müzik keşfetmesinin de yeni bir yolu.

Şirket, bu özellik için seçtiği küratörlerin Spotify’da takip edilen ve popüler çalma listelerine sahip müzikseverler olduğunu belirtiyor. Belirli pazarlardaki kullanıcılar, uygulama içinde ve ana sayfalarında önerilen Öne Çıkan Küratör oynatma listelerini görmeye başlayacak.

About author

Yayın Koordinatörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.