GüncelÖne Çıkanlar

Sony ve Honda Elektrikli Araç Üretecek

Sony ve Honda, elektrikli otomobil üretmek amacıyla yeni bir şirket kuracaklarını açıkladılar. İki şirket, bu karara dair bir mutabakata imza atarken, ismi henüz belli olmayan bu yeni otomotiv şirketinin bu yıl içerisinde kurulması, 2025’te ise ilk elektrikli araç modelini satışa sunması bekleniyor.

Kurulacak olan şirketin bu ilk modelin tasarımından, geliştirilmesinden ve satışlarından sorumlu olacağı, aracın üretiminin Honda tarafından üstlenileceği, Sony’nin ise bir hareketlilik hizmet platformu sağlayacağı öğrenildi.

Sony CEO’su Kenichiro Yoshida, yaptığı bir açıklamada “Sony’nin yaratıcılığın ve teknolojinin gücüyle dünyayı duyguyla doldurmayı amaçladığını” ve Honda gibi otomotiv sektöründe önemli tecrübeleri ve başarıları olan bir şirket ile yapacakları iş birliği ile hareketlilik alanını da duygunun var olduğu bir alana dönüştürmek istediklerini belirtti. Ayrıca, Sony’nin hareketlilik alanının güvenlik, eğlence ve adaptasyon merkezli evrimine katkıda bulunmak istediğini de aktardı.

Honda CEO’su Toshihiro Mibe ise kurulacak yeni şirketin yenilik, evrim ve genişlemenin uç noktalarında yer alacağını ve bunu, müşterilerinin beklentilerini ve hayal güçlerini aşacak değer yaratımları ile sağlayacağını belirtti.

About author

Yayın Koordinatörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.