DijitalGüncel

Samsung Projektörlü Akıllı Saat Tasarımının Patentini Aldı

Samsung 10 yıldan uzun bir süre önce ilk projektörlü akıllı telefonlardan birini çıkarmıştı. Yeni bir patent başvurusu, şirketin şimdi de giyilebilir ürünlere projektör yerleştirmeye hazırlandığını gösteriyor. Samsung projektörlü akıllı saat tasarımının patentini aldı.

Patent dosyasına bakıldığında projektör yerleştirilmiş Samsung Galaxy serisi akıllı saatin ekranındaki bilgileri kullanıcının elinin üst kısmına yansıttığı görülüyor. Dosyadaki çizimler, projektörün saatin kasasına yerleştirilebileceğini gösteriyor.


Dosyadaki tanıma göre, projektörde yay şeklinde dizilen çok sayıda lens ve LED yayıcı bulunuyor. Böylelikle ana ekrandaki görüntüler, görseller ve videolar kullanıcının elinin üstüne yansıtılıyor. Patent dosyasında küçük projektör ile saatin ekranındakinden daha farklı bilgilerin de gösterilebileceği belirtiliyor.


Samsung projektörlü akıllı saat ne zaman kullanıcılarla buluşacak?


Projektörlü akıllı saat ile yayınların ve multimedya içeriklerin el üstüne yansıtılabileceği görülüyor. Güney Koreli şirket, projektörün içindeki LED’lerin aydınlatma seviyesinin ve odak mesafesinin ayarlanabileceğine de dikkat çekiyor.


Samsung projektörlü akıllı saat tasarımının patentini alsa da, bu durum tasarımın kullanıcılarla buluşmasını garanti etmiyor. Patenti alınan tasarımların her zaman gerçek ürünlere dönüşmeyebileceğini hatırlatmakta fayda var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.