DijitalÖne Çıkanlar

Rusya: Instagram Yoksa Rossgram Var

Instagram’ın Rusya’da yasaklanmasının ardından çözüm arayışına giren Rus geliştiriciler Rossgram adlı Instagram’a çok benzeyen bir uygulamayı piyasaya sürmek için geri sayıma başladı. Instagram kopyası Rossgram, 28 Mart’ta piyasaya çıkacak.

Rusya-Ukrayna savaşına dair sıcak gelişmeler yaşanmaya devam ederken, Rusya geçtiğimiz günlerde Instagram’ı ülkede yasaklamıştı. Böylece ülkedeki Rus vatandaşlarının Instagram’a erişimi kesilmişti.

Rus teknoloji girişimcileri, Instagram’ın bıraktığı boşluğu doldurmaya yardımcı olmak için Instagram’ın kopya uygulaması olacak Rossgram’ı piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Rossgram 28 Mart’ta piyasaya sürülecek ve bazı içerikler için ücretli erişim gibi ek işlevlere sahip olacak. Rossgram’ın renk şeması ve düzeni ise Instagram’a benzerlik gösterecek.

Girişimin halkla ilişkiler direktörü Alexander Zobov, sosyal ağında “Ortağım Kirill Filimonov ve geliştirici grubumuz bu olaylara zaten hazırdı ve yurttaşlarımız tarafından sevilen popüler bir sosyal ağın Rus analogunu oluşturma fırsatını kaçırmamaya karar verdiler.” dedi.

Instagram’ın Rusya’da yasaklandığı haberini aldıktan sonra tam anlamıyla perişan olan ve hatta ağlayan birçok Rus fenomenin Rossgram’ın piyasaya sürülmesi sonrası ne yapacakları merak ediliyor.

About author

Yayın Koordinatörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.