GüncelÖne Çıkanlar

Reels Facebook’a Geldi

Yapılacak olan güncelleme ile artık Facebook üzerinde Reels oluşturabilecek ve paylaşabilecek. Üstelik diğer ortak özelliklerde olduğu gibi Instagram tarafında paylaşılan Reels videolarını Facebook’ta da otomatik paylaşılması mümkün olacak.

Kullanıcılar Reels videolarına efektler ve müzik ekleyebiliyor veya kendi sesini kullanabiliyor.Bu özellik hakkında geçtiğimiz ay bir açıklama yapan şirketin CEO’su Adam Mosseri, özellikten henüz tam olarak memnun olmadığını ve TikTok’un hala bu formatta çok daha ileride olduğunu kabul etmişti.

Instagram her ne kadar Reels formatını TikTok’a rakip olarak uygulamaya eklemiş olsa da iki farklı mecrada özelliğin kullanım amaçlarında bir takım farklılıklar söz konusu. Özellikle kullanıcı ve içerik tercihleri incelendiğinde Instagram Reels’de TikTok’a göre daha az özellik olması öne çıkıyor. TİkTok platformu için içerik üretenlerin platformun özelliklerini tam anlamıyla kullanamadığı biliniyor.

İki şirket arasındaki rekabette mevcut içeriklerden ziyade kullanıcıların izleme alışkanlıklarının belirleyici olmasını ön görüyoruz. Trend videoların çeşitliliği ve yeni gelen eklentilerin özellikleri aradaki rekabet konusunda belirleyici olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.