DijitalGüncelYatırım

Pinterest İçerik Üreticilere Bütçe Ayıracak

Pinterest, içerik oluşturucuları desteklemek amacıyla Creator Fund isimli bir fonu, 2021’in nisan ayında hayata geçirmişti. Şirket ayrıca, geçen sonbaharda ABD’deki Creator Rewards‘a 20 milyon dolar yatırım yapacağını; bunun içerik oluşturuculara doğrudan aktarılacağını açıklamıştı. Şirket şimdi de Creator Fund’a 1.2 milyon dolar daha yatırım yapacağını açıkladı ve böylelikle Pinterest’in bu fon için ayırdığı yatırım miktarı ikiye katlanmış oldu.

Creator Fund’ın genişlemesiyle birlikte Pinterest, artık beş hafta süren üç aylık döngüler boyunca içerik oluşturuculara yatırım yapacak. Bu kapsamda bilhassa Moda/Güzellik, Sağlık, Yaşam Tarzı/Ev ve Yemek dahil olmak üzere farklı içerik alanlarına odaklanılacak. 2022’deki dört döngüden ilki moda ve güzelliğe odaklanacak; Pinterest, ilk kez bir marka ortağı olan L’Oréal USA ile çalışacak.

Şirket, nakit ödemelere, reklam kredilerine ve ekipman ödeneğine ek olarak, Creator Fund alıcılarına marka ortaklıkları ve içerik oluşturucu odaklı konferanslara erişim fırsatları sunulacağını ve yeni Pinterest ürünlerini ilk kez görebileceklerini de açıkladı.

About author

Yayın Koordinatörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.