DijitalGüncel

Netflix Parola Paylaşımını Durdurdu

Netflix aynı hesapların şifre paylaşımı ile ortak kullanımını sona erdirdiğini açıkladı.

En son fiyat artışını açıkladıktan sadece birkaç hafta sonra Netflix, aynı evde yaşamayan kişilerden ayrıcalık için ekstra bir ücret ödemelerini isteyerek yaygın olarak kullanılan parola paylaşımı uygulamasını sona erdirdiğini duyurdu.

Netflix Ürün İnovasyon Direktörü Chengyi Long, bir blog yazısında şunları söyledi:

“Bu ev planları son ​​derece popüler olsa da, Netflix’in ne zaman ve nasıl paylaşılabileceği konusunda bazı kafa karışıklıkları da yarattı. Sonuç olarak, hesaplar haneler arasında paylaşılıyor ve bu da üyelerimiz için harika yeni TV ve filmlere yatırım yapma yeteneğimizi etkiliyor.”

Bir test döneminde Netflix, yaklaşımını üç ülkede deneyecek: Şili, Kosta Rika ve Peru. Burada, görüntüleme profillerini yeni hesaplara (kendi birincil hesabınız veya başka birinin hesabına) aktarma olanağına ek olarak, aboneler indirimli fiyatla paketlerine fazladan bir görüntüleyici eklemeleri için istemler alacaklar:

Bu, Netflix’in parola paylaşımına yönelik bir kısıtlamayı ilk denemesi değil. Geçen yıl şirket, yetkisiz kullanıcıların başkalarının hesaplarına girmesini önlemek için bir hesap doğrulama aracı denedi.

Ancak “fazladan üye ekle” ve “profil aktar” özelliklerinin eklenmesi, Netflix’in şirketin abone sayıları sabit kalmaya devam ederken büyümeye nasıl devam edebileceği konusunda stratejik olarak  nasıl düşündüğünü gösteriyor. Netflix tahtı akış kralı olarak tutmayı planlıyorsa, daha pahalı orijinalleri finanse etmeye devam etmesi gerekiyor.

About author

Yayın Koordinatörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.