GirişimGüncelYatırım

NEOHUB ve Fon Radar ekosistemin ilk ortak girişim şirketi NEO Elektronik’i kurdu

DenizBank’ın yeni nesil iştiraki NEOHUB, nakit yönetimi optimizasyonu girişimi Fon Radar ile Tedarikçi Finansmanı Sistemi alanında fintek ürünleri geliştirmek üzere ortak girişim şirketi NEO Elektronik A.Ş.’yi hayata geçirdi.

“Fon Radar ile sektörün ilk ortak girişim şirketini kurduk”

NEOHUB Genel Müdürü Gürhan Çam yaptığı değerlendirmede, “NEOHUB kurulduğu günden itibaren yenilikçi iş modelleri ve finansal teknoloji çözümleri geliştirmek vizyonuyla hareket etti. Bugün itibarıyla bir İş Modeli Fabrikası olma yolunda kararlılıkla ilerliyoruz. Girişim Hızlandırma Programı mezunlarımızdan Fon Radar ile Tedarikçi Finansmanı Sistemi kapsamında sektörün ilk ortak girişim şirketi NEO Elektronik’i kurmaktan dolayı mutluyuz. İş birliği kültürümüzün en anlamlı göstergelerinden biri olacak şirketimiz, Türkiye girişimcilik ekosistemine de yenilikçi bir yaklaşım getirecek” dedi.

“Sektörde önemli bir boşluğu doldurmayı hedefliyoruz”

DenizBank KOBİ Bankacılığı ve Kamu Finansmanı Grubu Genel Müdür Yardımcısı Engin Eskiduman konuyla ilgili değerlendirmesinde şunları söyledi; “Fon Radar şirketiyle birlikte kurduğumuz ortaklık ile KOBİ müşterilerimizin finansmanında önümüzdeki dönemde önemi giderek artacak olan tedarikçi ve fatura finansmanı konularında önemli bir paya sahip olmayı hedefliyoruz. DenizBank Finansal Hizmetler Grubu olarak bankacılık sektöründeki tecrübemiz ve dijitalleşme alanındaki vizyonumuzu, Fon Radar’ın finansal teknolojiler alanındaki enerjisi ve dinamizmiyle birleştirerek sektörde önemli bir boşluğu doldurmayı; sadece Bankamız değil, sektördeki diğer bankalar için de çözüm ortağı olmayı hedefliyoruz. Bu sisteme entegre ilk finansal kuruluş olarak paydaş olmaktan dolayı son derece mutluyuz.”

“Fon Radar’a yepyeni bir anlayış ve ivme kazandırdık”

Fon Radar Kurucu Ortağı Okan Ünlüçerçi ise “Fon Radar ekibi olarak NEOHUB Girişim Hızlandırma Programı’na 2022 Mart ayında başladık ve DenizBank’ın ilgili iş kolunun kıymetli yöneticilerinden düzenli olarak mentorluk aldık. Bu sayede Fon Radar’a yepyeni bir anlayış ve ivme kazandırdık. Uzun ve birbirinden keyifli geçen seanslar sonunda KOBİ’lerimize yönelik tedarikçi finansmanı ürünümüzü, NEOHUB ile birlikte kuracağımız ayrı bir şirkete dönüştürme kararı aldık. Fon Radar ekibi olarak bu ailenin bir parçası olmaktan dolayı çok mutluyuz, beraber harika işler yapacağız.” dedi.

NEOHUB Girişim Hızlandırma Programı’nın ilk mezunlarından olan Fon Radar, KOBİ’lerin vadeli alacaklarına karşılık en iyi teklifleri alabilmeleri için, KOBİ’ler ile finansal kurumları bir araya getiren hızlı ve etkin dijital platform olarak konumlanıyor. Fon Radar, internet sitesi veya mobil uygulama üzerinden faturalı çeklerin sisteme yüklenmesi sonrası BDDK lisanslı finansal kurumların uygun tekliflerine erişme imkânı sunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.