DijitalGüncelÖne Çıkanlar

Microsoft, Yeni Bing’de En Baştan Beri GPT-4 Kullandığını Açıkladı

Microsoft’un kurumsal Genel Müdür Yardımcısı ve Tüketici Pazarlama Müdürü Yusuf Mehdi, yaptığı açıklamada yeni Bing’in GPT-4 ile çalıştığını ve şirketin, GPT-4 arama deneyimi için özelleştirdiğini dile getirdi.

Mehdi sözlerini şöyle devam ettirdi: Eğer son 5 haftada yeni Bing’in önizlemesini kullandıysanız, bu güçlü modelin erken aşama versiyonunu çoktan deneyimlediniz.

Aslında bu açıklama çok da şaşırtıcı değil zira yeni Bing’in GPT-4 ile çalıştığı bir süredir konuşulmaktaydı, Yine de Microsoft’un bu modeli kullandığını duyurması, modele duyduğu güvenin bir simgesi. Bunun yanı sıra GPT-4’ü deneyimlemek isteyenler, ChatGPT’nin yanı sıra yeni Bing’i de kullanabilir.

Bu arada ChatGPT desteği ile birlikte hızla popülerleşen Microsoft Bing arama motorunun günlük 100 milyon aktif kullanıcıyı aştı. Başlangıçta yeni Bing’e çeşitli kısıtlamalar getiren Microsoft, yaptığı yeni düzenlemeler ile bu kısıtlamaları gevşetti. Şirket, bir görüşme esnasındaki yanıt sayısını 15’e çıkarırken artık kullanıcılara günde 150 sohbete varan sohbet hakkı tanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.