DijitalGüncelÖne Çıkanlar

Microsoft Edge ücretsiz VPN desteği aldı

Microsoft, Edge 110 internet tarayıcısı için yerleşik ücretsiz VPN özelliğini kullanıma sunmaya başladı. Edge Secure Network aracı artık bazı kullanıcılar tarafından erişilebilirken; daha fazla çevrim içi gizlilik ve hedefli reklamlardan kaçınmak için cihazınızın IP’sini kamufle etmenize olanak sağlanacak.

Entegre VPN ile uyumlu olan Edge sürümü 110.0.1587.50 olarak açıklandı. Microsoft ve Cloudflare ortaklığında hayata geçirilen bu yeni özellik, yaklaşık bir yıldır beta aşamasındaydı. Nihayet kararlı sürümde karşımıza çıkan fonksiyon, şimdilik yalnızca belirli bölgelerde destekleniyor. Kullanıcılardan alınan geri bildirimler doğrultusunda bu yenilik, şu anda sadece Avrupa’daki kullanıcılara sunulmuş durumda. Çok yakında ise diğer bölgelerde de desteklenmeye başlanacağı tahmin ediliyor.

Test kullanıcılarına 15 GB bonus verilecek

Microsoft Edge için gelen VPN özelliği, ayda 1 GB ücretsiz trafik ile sınırlı olacak. Bu kotayı tamamlayan kullanıcılar, hizmeti kullanmaya devam etmek için ödeme yapmak zorunda kalacak. Fakat şimdilik abonelik planı fiyatları resmi olarak açıklanmadı. Geçen yıl gerçekleştirilen test aşamasına katılan kullanıcıların ise diledikleri gibi kullanmak üzere fazladan 15 GB bonus kazanacağı duyuruldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.