Öne ÇıkanlarYatırım

MGM 8.5 Milyar Dolara Amazon’un Oldu

Amazon’un Metro-Goldwyn-Mayer (MGM)’i satın alacağı söylentileri ilk olarak geçtiğimiz yılın mayıs ayında yayılmıştı. Ardından e-ticaret devinin MGM’i satın alacağı kesinleşmiş, yatırım tutarı olarak 8.45 milyar dolar sarf edilmişti. Şimdi ise Amazon’un 8.5 milyar dolarlık MGM satın alımı tamamlanmış durumda.

Prime Video ve Amazon Studios’un kıdemli başkan yardımcısı Mike Hopkins, MGM çalışanlarını, yaratıcılarını ve yeteneklerini Prime Video ve Amazon Studios’a davet ettiklerini; birlikte çalışmayı dört gözle beklediklerini söyledi. MGM COO’su Chris Brearton ise gelecek yıllarda izleyicilere en iyi eğlenceyi sunmak için Prime Video ve Amazon Studios’taki ekiple bir araya gelme konusunda heyecanlı olduklarını dile getirdi.

MGM’in satın alınması, Amazon’un şimdiye kadarki en büyük ikinci satın alım hamlesi. Şirketin en büyük satın alımı ise 2017’de 13,7 milyar dolarlık Whole Foods satın alımı ile gerçekleşmişti.

İşlemin tamamlanmasıyla 4 binden fazla film ve 17 bin TV dizisi, Prime Video’nun bir parçası haline gelecek. MGM’in listesinde James Bond, Rocky, Fargo, Robocop ve Kuzuların Sessizliği gibi birçok kült yapımın bulunduğunu belirtelim. Yani bu satın alım ile Prime Video’nun içerik sayısı bir hayli artacak, bu da rakipleri karşısında avantaj kazanmasını sağlayabilir.

About author

Yayın Koordinatörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.