DijitalGüncel

Metaverse’de Evlilikler Başladı

Unilever çatısındaki ağız bakım markası CloseUp tüm çiftleri Metaverse’de ‘evlenmeye’ davet ediyor. NFT evlenme cüzdanı yasal olarak tanınmadığından yapılacak olan evlilik, pek de ciddi görülmüyor ancak özellikle kurumsal olarak evlenemeyen çiftler için bu sembolik jest hâlâ tatlı olabilir.

CloseUp, blok zinciri tarafından desteklenen bir 3D sanal dünya olan Decentraland’de bu ay metaverse’e girecek. “CloseUp City Hall of Love” olarak adlandırılan ve MullenLowe Singapur tarafından yönetilen deneyim, çiftlerin kendi NFT evlenme cüzdanlarını “bastırabilecekleri” ve aşklarını sonsuza kadar blok zincirinde “ölümsüzleştirebilecekleri” sürükleyici bir sanal deneyim olacak.

Çiftler Decentraland’e girdikten sonra avatarlarını oluşturabilir, alanı keşfedebilir ve olağanüstü sevimli bir robot nikah memuruyla etkileşime girebilir. Deneyim, evlilik teklifiyle başlayıp arkadaşlar ve aileyle beraber kutlanan evlilik NFT cüzdanının basılmasıyla sona erecek. Çiftler, deneyim ve mekana programlanmış basit bir törenle evliliklerini de kutlayabilirler.

MullenLowe Singapur Yönetici Yaratıcı Yönetmeni Daniel Kee şöyle diyor: “Metaverse, basit gerçeklere ve olağanüstü idealizme açık bir dünyadır. Faaliyet aynı zamanda yeni tüketicilerle bağlantı kurmanın da bir yolu. Bir şeyleri doğru yapmak, örnek oluşturmak, engelleri yıkmak ve sevme hakkını korumak için hala şansımız var.”

About author

Yayın Koordinatörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.