DijitalGüncel

Meta Çalışanları Artık Metamates

Mark Zuckerberg, şirketin yeni değerlerini ve önceliklerini anlattığı bir toplantıda çalışanların bundan sonra “Metamates” olarak tanımlanacağını açıkladı.

Haber ABD’de konuyu takip eden gazeteci Alex Heath tarafından Twitter’da dalga geçilerek dile getirildi. Zuckerberg’in açıklama esnasında ciddiyetini koruduğunu söyleyen Heath, gemiler (ship) ve aynı gemide hizmet eden kişiler (shipmate) ile ilgili bir hikaye anlattığını belirtti.

Meta’nın CTO’su Andrew Bosworth ise Alex Heath’in bu konuyu alaya almasına ciddi bir açıklama ile karşılık verdi. Bosworth’un aktardıklarına göre, bu terim Pulitzer Ödüllü bilim insanı Douglas Hofstadter tarafından önerildi. Aslında şirket çalışanlara vereceği isim konusunda bir süredir bir arayış içerisindeydi.

Yeni tanımlamayla gündeme Facebook’un isminin Meta’ya dönüşmesi sonrasında şirket değerlerinin de yerini yeni değerlere bırakması geldi. Örneğin, “Açık olmak” değeri “gelecekte yaşamak” ile yer değiştirdi. Ayrıca “Uzun vadeli etkiye odaklanmak” gibi yeni değerler de dikkat çekti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.