Güncel

Lamborghini’den Büyük Rest

Günümüzde büyük otomobil firmalarının neredeyse tamamı elektrikli otomobillere geçiş süreciyle gündemde. Büyük çoğunluğun açıklamalarına göre genel kanı 2030 yılında elektrikli araba üretimine tam geçiş yapmak. Lamborghini ise tüm bu sürece ters bir açıklama yaptı.

Bir süre önce BMW CEO’su dünyanın geleneksel içten yanmalı motorlardan vazgeçmeye şimdilik hazır olmadığını yumuşak bir dille belirtmişti. Fakat Lamborghini yumuşatmaya dahi gerek duymadan niyetini açık etti.

Geçtiğimiz günlerde bir Alman gazetesine röportaj veren Lamborghini CEO’su Stephan Winkellman, önümüzdeki 10 yıl elektrikli araç üretimine tam olarak geçmeyi düşünmediklerini belirtti. Lamorghini CEO’su Winkellman’ın bu açıklaması doğal olarak herkesi hayrete düşürdü. Böyle giderse Lamborghini diğer otomobil firmaları ile ciddi manada ters düşecek. Öte yandan zaman ne getirir bilinmez. Birçok firma bu yönde adımlar atıp 2030’u işaret ederken, elektrikli araçların yaygınlaşacağı o dönemde doğal olarak her ülkede bu konularla alakalı düzenlemeler yapılacaktır. İşte o zaman körüklü motorların akıbetine dair yorum yapmak daha doğru olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.