BlockchainGüncelÖne Çıkanlar

Kripto Parayla Vergi Dönemi Geliyor

ABD’nin Colorado eyaleti, insanlar için kripto para kullanım örnekleri sunma konusunda ilerici adımlar atıyor. Colorado valisi Jared Polis, bu yaza kadar dijital para biriminde vergi ile ilgili işlemleri kolaylaştırmayı umduğu planlarını açıkladı.

Eyalet yönetimi daha sonra toplanan kripto para birimini bir aracıyla ABD dolarına dönüştürecek. Şu an itibariyle, bu aracının kimliği Colorado yetkilileri tarafından açıklanmadı.

Vali, yakın tarihli bir röportajda şunları söyledi:

Bitcoin gibi kripto varlıklarla ilgili oynaklığın onu rahatsız etmediğini, çünkü devletinin herhangi bir kripto para birimini elinde tutmayı değil, onları hemen fiat’a dönüştürmeyi planladığını söyledi.

Vali , “Bu yaza kadar devlet vergileriyle ilgili tüm amaçlarımız için kriptoyu kabul etmeyi bekliyoruz. Ardından, birkaç ay içinde ehliyet veya av ruhsatı kadar basit olabilecek şeyler için bunu tüm eyalet hükümetine yaymayı planlıyoruz. ” dedi.

Colorado eyalet senatörü Chris Hansen’in de eyalet tarafından geliştirilen dijital belirteçlerin rezerv amaçlı kullanılmasına izin verecek bir yasa tasarısı üzerinde çalıştığı bildiriliyor.

ABD’ninbazı kurumları, düzenleyici yasalardaki belirsizliğe rağmen kripto sektörüne yönelik deneysel ve olumlu bir yaklaşım benimsiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.