DijitalGüncel

Instagram NFT Desteğini Test Etmeye Başlıyor

Instagram CEO’su Adam Mosseri tarafından yapılan açıklamaya göre Meta çatısı altındaki Instagram, bu hafta NFT desteğini test etmeye başlıyor.

Şirket, başlangıçta yalnızca belirli bir grup içerik oluşturucunun koleksiyonlarını platformda paylaşmasına izin verileceğini ekledi. Instagram’ın bu hamlesi, Meta’nın platform için NFT desteğini test ettiğini bildiren haberlerden sadece birkaç ay sonra geldi. Instagram CEO’su Adam Mosseri geçen yıl da şirketin aktif olarak bu alan üzerinde araştırmalar yaptığını söylemişti. Mosseri tarafından yapılan yeni açıklamaya göre Instagram’da herhangi bir NFT alım-satımı sırasında ücret alınmayacak.

Instagram; Ethereum, Polygon, Solana ve Flow’dan NFT’leri platformuna entegre etmeyi planlıyor. Instagram ayrıca MetaMask ve TrustWallet dahil olmak üzere kripto cüzdanları için destek ekleyecek. Instagram’ın kullanıcı sayısı düşünüldüğünde yaptığı bu hamle mantıklı gözüküyor, çünkü OpenSea ve Lookrare gibi NFT pazar yerleri karşısında Instagram, 1 milyardan fazla kullanıcı sayısı ile bu alanda öne çıkabilir.

About author

Yayın Koordinatörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.