GüncelÖne Çıkanlar

Instagram Canlı Yayınlara Odaklandı

Instagram sonunda uzun süredir beklenen özeliği devreye soktu. Uygulama artık canlı yayın yapan içerik üreticiler için yayın esnasında moderatörler atamasına izin veriyor. Yayıncı tarafından atanan Modlar yorumları bildirme, izleyicileri yayından kaldırma ve belirli bir izleyici için yorumları kapatma imkanına sahip olacak.

Instagram içerik üreticilerin canlı yayın sırasında yorum çubuğundaki üç noktaya dokunarak bir moderatör atayabileceğini belirtiyor. Buradan önerilen hesaplar listesinden bir moderatör seçebilir veya bir hesabı aramak için arama çubuğunu kullanabilirler.

Aslında uzun süredir canlı yayın özelliği bulunan Instgram’ın bu özelliği daha yeni sunması biraz şaşırtıcı. Canlı yayın platformlarında denetleme özelliği en başta gelen ve ihtiyaç duyulan özellik olarak başta geliyor. Kullanıcı yorumlarının hızlı şekilde çirkinleşebildiği Twitch ve YouTube gibi diğer canlı yayın platformlarında mod özelliği çok ihtiyaç duyulan bir temel haline geldi. Facebook bile kullanıcılara canlı yayın akışlarına mod ekleme özelliği yayınları sabote eden trolleri kaldırma imkanı sunuyor.

About author

Yayın Koordinatörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.