BlockchainGüncelÖne Çıkanlar

İlk Metaverse Protestosu Gerçekleşti

Kar amacı gütmeyen Foundation Superflus, Samsung’un Decentraland HQ’sunda ilk kez metaverse protestosunu gerçekleştirdi! Girişim, ticarileştirmeye karşı protestonun yanı sıra, Azerbaycan şairi ve sanatçısı Babi Badalov’un eserlerine de yer verdi.

Sanal etkinlik sırasında, Decentraland metaverse Samsung mağazasının dışında bir araya gelen bir protesto başladı. Her bir protestocu üzerlerinde ‘Bir Çığlığım Var’ yazılı grev pankartları taşıyordu ve Moneyfestation yazan kırmızı gömlekler giyiyordu.

Üzerinde Moneyfastation yazan gömlek tasarımı aslında Badalov’un bir sanat eseri. Basın açıklamasına göre, farklı dillerdeki kelimeler ve anlamlarla yapılan bir kelime oyunu. Bu durumda, tüketimcilik ve kapitalizm eleştirisi olarak para, istila ve tezahür üzerine bir gönderme olarak kabul edebiliriz.

Konum seçimine gelince, Superflus dorudan Samsung’a saldırmaya çalışmadıklarını açıkladı. Vakıf, markanın bir bütün olarak metaverse veri deposunun aşırı ticarileştirilmesine yapılan bir protesto olduğunu dile getiriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.