GirişimÖne Çıkanlar

İkas 3.5 Milyon Dolar Yatırım Aldı

ikas

Ankara merkezli çok kanallı perakende yönetim platformu İkas, tohum yatırım turunda 3.5 milyon dolar yatırım aldı. Yatırım turuna 500 Global, Revo Capital, OYAK Yatırım, Finberg, QNBEYOND Ventures, Birleşik Ödeme CEO’su İlker Sözdinler gibi yatırımcılar katıldı.

2018 yılında Mustafa Namoğlu, Ömer Çelikler, Tugay Karaçay ve Umut Ozan Yıldırım tarafından kurulan İkas, işletmelerin fiziksel mağazalarını, pazaryeri satışlarını ve e-ticaretini tek bir platformdan yönetmesini kolaylaştırıyor.

Birçok özelliğinin yanında İkas, logosundaki şimşeğin de esinlendiği “hız” özelliği ile dikkatleri üzerine çekiyor. Şu ana kadar klasik şirket-müşteri ilişkisinden ziyade her bir müşterisinin birer İkas temsilcisi gibi hissetmesinden anlıyoruz ki İkas müşteri deneyimine ve memnuniyetine en üst seviyede önem veriyor. Bu sayede müşterileri birer marka temsilcisi haline geliyor ve bu durum İkas’ın kendi müşterilerinden ve potansiyel e-ticaret girişimcilerinden bir topluluk oluşturmasını sağlıyor.

Yola çıktığı ilk günden itibaren gözünü en yukarıya diken İkas, Shopify gibi markalara direkt olarak rakip olduğunu da çekinmeden ifade ediyor. Üstelik bu yalnızca sloganik bir söylem de değil. Avrupa’nın en büyük e-ticaret altyapı şirketlerinden biri olmayı hedefleyen İkas, hedefine ulaşmak için 2025 yılını termin tarihi olarak belirlemiş durumda. Şirketler hedeflerini genelde bu kadar sık paylaşmazlar. Beklentinin yükselmesi aynı zamanda gözleri üstünüze çeker. Fakat İkas bu iddiasını web sitesinde dahi deklare ediyor ve bu yolda emin adımlarla ilerliyor. Tüm bu serüvene Kolay Değil ve İkas YouTube kanallarında yayınladıkları içerikler ile bizleri de ortak ediyorlar. Hep birlikte 2018 yılında Ankara’da kurulmuş olan bir teknoloji firmasının Avrupa’nın en büyük e-ticaret altyapılarından biri olma yolculuğuna tanıklık ediyoruz.

Dileriz aldığı yatırımla gurur duyduğumuz İkas’ın decacorn olduğuna dair haberleri de yakında yapma fırsatı buluruz. Bir girişimin başarılı olmasının en büyük etkenlerinden biri olan “ekip ruhunu” yakalamış İkas ailesinin tüm üyelerini tebrik ederiz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.