GirişimGüncelÖne Çıkanlar

Gözde Tech Ventures Kuruldu

gözde

Gözde Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.’nın yurt içi ve yurt dışındaki teknoloji girişimlerine yaptığı yatırımları artırmak üzere kurulan Gözde Tech Ventures dünya genelinde oyundan yapay zekaya, finans teknolojilerinden e-ticarete, blok zincirden yazılım hizmetleri teknolojilerine kadar pek çok alandaki teknoloji girişimlerine yatırım yapacak.

Gözde Tech Ventures, iki yıl içinde $20 milyon dolar yatırım büyüklüğüne ulaşarak ilk etapta yaklaşık 10 girişime yatırım yapmayı planlayan şirket, uzun vadede Gözde Girişim’in toplam aktif büyüklüğünün %10’una kadar ulaşmayı ve sektörün önemli girişim sermayesi oyuncularından biri olmayı hedefliyor.

Yıldız Ventures CEO’su Yahya Ülker yaptığı açıklamada: “Yildiz Ventures olarak bugüne dek desteklediğimiz girişimlerle ve ABD, Asya, Avrupa ve Türkiye’de 14 girişim sermayesi fonuna yaptığımız yatırımlarla tecrübe, yatırım ağları ve değer anlamında önemli bir mesafe kat ettik. Şimdi de bu deneyimlerimizle Gözde Tech Ventures olarak özellikle erken büyüme aşamasındaki teknoloji girişimlerine yatırım yapacağız. Gözde Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.’in portföyünde Gözde Tech Ventures’ın önemli bir büyüklüğe ulaşmasını amaçlıyoruz.” diye belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.