DijitalÖne Çıkanlar

Google Android ‘e Beklenen Özelliği Getirdi

Google nihayet Android’e arama geçmişinizin son 15 dakikasını silme özelliğini getiriyor.

Google sözcüsü Ned Adriance, yaptığı açıklamada. “Bu yararlı özelliği diğer yüzeylere getirmenin yollarını keşfetmeye devam ediyoruz.” dedi.

Adriance: “Şu anda bu özelliği Android için Google uygulamasında kullanıma sunuyoruz ve önümüzdeki birkaç hafta içinde uygulamayı kullanan herkesin kullanmasını bekliyoruz.”

Bu özellik ilk olarak eski XDA Developers yazı işleri müdürü Mishaal Rahman tarafından fark edildi ve görünüşe göre bu özelliğin kullanıma sunulacağını söyledi.

Uygulamanın sizde olup olmadığını kontrol etmek ve görmek için Google’ın Android uygulamasını açın, profil resminize dokunun ve “Son 15 dakikayı sil” seçeneğini arayın.

Bu özelliğin Android uygulamasına geçmesi biraz zaman aldı. Google, bu özelliği ilk olarak Mayıs ayında Google I/O’da duyurmuştu. Temmuz ayında da Google’ın iOS uygulamasına geldi. O sırada Google, uygulamanın Android sürümüne 2021’de ulaşacağını söyledi, ancak bir nedenden dolayı şirket bu son tarihi kaçırdı.

Google’ın bu özelliği masaüstüne getirmeyi planlayıp planlamadığı belli değil – Mayıs duyuru yayınında şirket, hangi platformlarda kullanılabileceğini belirtmedi.

About author

Yayın Koordinatörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.