GüncelÖne ÇıkanlarOyun

GameX 2022 19 Mayıs’ta

GameX Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgesinin (EEMEA) en büyük Uluslararası Dijital Oyun ve Eğlence Fuarı, 19-22 Mayıs 2022 tarihlerinde İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek.  Her yıl 100 binin üzerinde oyunseverin katıldığı GameX’te, bu yıl 19 Mayıs 2022 Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda da 100 binin üzerinde katılım bekleniyor.

16. kez düzenlenecek ve 4 gün sürecek olan GameX 2022’de bilet satışları başlarken ziyaretçilerin doyasıya eğlenebileceği cosplay yarışması, e-spor turnuvaları, geek bazaar alanı, GameX Campus üniversiteler alanı, drone yarışları, robot savaşları, indie oyun alanı, kutu oyunları, alt kültür (çizgi roman, anime, manga) alanı, influencer buluşmaları, e-spor takım etkinlikleri, simülatör ve VR alanları gibi çeşitli bölümler yer alıyor.

Çok sayıda uluslararası ve yerli markanın katıldığı GameX’e kendi alanında Doğu Avrupa’dan Asya’ya kadar olan bölgede en çok ziyaretçiye sahip organizasyon olan GameX’te; oyun ve teknoloji firmalarının yanı sıra sosyal medya fenomenleri, e-sporcular ve genç kitleyi hedefleyen markalar da katılımcı olarak yer alıyor.

GameX 5 salonda yapılacak

GameX bu sene E5’e komşu, metrobüs durağının hemen yanında yer alan TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde, 5 salon ve açık alanlar olmak üzere toplam 22.500 m2’de düzenleniyor. Geçtiğimiz yıllarda E-spor Kulüpler Birliği’nin katıldığı GameX’e bu yıl da Türkiye’nin en büyük e-spor kulüpleri de konuk olacak. E-spor kulüplerinin ve Türkiye’nin en sevilen influencer’larının binlerce hayranlarıyla buluşup sohbet edip fotoğraf çektireceği alanların yanı sıra GameX 2022’de gösteri maçları da oynanacak.

Ayrıca 4 gün boyunca düzenlenecek olan onlarca e-spor turnuvasıyla ziyaretçiler ödüllü oyunlara katılıp rekabet ederek hem kazanacak hem de eğlenecekler. Bölgenin en büyük cosplay yarışması da yine GameX 2022’de düzenlenecek. Her yıl olduğu gibi 2022 yılında da GameX’te oyun, film, anime karakterlerinin taklit edildiği kostüm performansı olan cosplay yarışmaları da gerçekleştirilecek. Türkiye’nin dört bir yanından katılacak olan cosplayerlar, 4 gün boyunca hem eğlenecek hem de büyük ödül için yarışacak.

Oyun sektörünün paydaşları buluşacak

Oyun sektörünün paydaşları, oyun geliştiricilere özel kuluçka merkezi Game Factory partnerliğinde gerçekleşecek olan GameX 2022 Business salonlarında buluşacak. Fuar alanının içinde 2 salona yayılan ve kontrollü girişi olan GameX 2022 Business bölümünde sektör profesyonellerine özel; networking alanları, toplantı salonları, yerli ve yabancı konuşmacıların katılacağı konferanslar, sunumlar ve paneller gibi çeşitli imkanlar sunulacak.

About author

Yayın Koordinatörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.