GüncelÖne Çıkanlar

Ford Eksik Çipli Araçları Satacak

Ford dünyada devam eden çip krizi nedeniyle bazı araçlarını eksik çiplerle piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Şirket arka klima ve ısıtma kontrollerine güç veren çipler olmadan bazı Ford Explorer’ları satmaya ve ülkelere göndermeye başlayacak. Ford daha sonra eksik yarı iletken çipleri bir yıl içinde bayilere gönderecek ve bayiler müşterilerin araçlarına eksik çipleri takacak.

Ford sözcüsü Said Deep ısıtma ve klimanın ön koltuklardan kontrol edilebileceğini ve arka kontrolleri olmayan bir araç satın almayı seçen müşterilerin fiyat indirimi alacağını söyledi. Sözcüye göre Ford bunu yeni Explorer modellerini müşterilerine daha hızlı ulaştırmak için yapıyor.

Ford geçen yıl bayilere kısmen üretilmiş ancak kullanılamayan araçları göndermeyi planlamıştı., anca şimdi bu araçlar hem sürülebilir hem de satılabilir durumda olacak. Geçen ay yüzlerce yeni Ford Bronco model araç fabrikaların otoparklarında görüntülenmişti. Çip krizi nedeniyle araçlar uzun süre depolarda beklemişti.

Diğer birçok otomotiv üreticisi şirket gibi Ford da çip krizinin getirdiği kısıtlamalarla boğuşuyor. Şirket son olarak çip eksikliği nedeniyle popüler F-15 modelinde rakamsal olarak küçülmeye gitmişti.

About author

Yayın Koordinatörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.