DijitalÖne Çıkanlar

FIFA Dijital Yayın Platformu Kurdu

Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA), dijital yayın platformu FIFA+’ı kullanıma sundu.

Futbol meraklılarına reklam destekli, ücretsiz yayın hizmeti sunacak olan FIFA+, dünyanın dört bir yanındaki yerel liglerden canlı maç yayınlarının yanı sıra 1950’den bu yana oynanan 2 bin 500’e yakın maçın görüntülerine, dünya yıldızı sporcuların belgesellerine ve haberlere de erişim sağlıyor. FIFA+’ta ilk etapta Ronaldinho, Dani Alves, Ronaldo Nazário, Romelu Lukaku, Lucy Bronze and Carli Lloyd’un hikâyelerini işleyen belgeseller yer alacak.

FIFA Başkanı Gianni Infantino’ya göre, “FIFA’nın futbolu küresel olarak genişletme ve geliştirme konusundaki temel misyonunu destekleyen” FIFA+, aynı zamanda sporun demokratikleşmesini de hızlandıracak.

FIFA+ başlangıçta yayınlarını beş dilde (İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca ve Portekizce) yapacak. Platforma birkaç ay içinde Mandarin, Bahasa, Korece, Japonca, İtalyanca, Arapça ve Hintçe dil seçenekleri de eklenecek. 2022 sonuna kadar 200 milyon kullanıcıya ulaşmayı hedefleyen FIFA+’a internet sitesi ve mobil uygulaması üzerinden erişmek mümkün.

2022 FIFA Dünya Kupası da FIFA+ üzerinden canlı olarak takip edilebilecek.

About author

Yayın Koordinatörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.