GirişimGüncelÖne Çıkanlar

Fernvaille Yatırımcılarına Büyük Jest

fernvaille

Girişim dünyasına dair yaptığımız haberlerde en çok yatırım miktarları ve yurt dışına çıkış hikayeleri bizi mutlu ediyor. Fakat Fernvaille bize alışık olmadığımız bir haber yaptırıyor. Açıkçası yatırımcıların girişimlere jest yapmasına alışık olduğumuz ekosistemde, umarım diğer girişimler de Fernvaille ekibinin yaptığı tarzda jestlere özenir. Biz başta girişimin kurucusu Gürcan Serbest olmak üzere tüm Fernvaille ekibini tebrik ediyoruz.

2021 yılında kitle fonlama platformu fonbulucu.com üzerinden yatırım kampanyası oluşturan Fernvaille, bir rekor kırarak hedeflediği yatırımın iki katından daha fazla yatırım aldı. Yatırım hedefi olarak 516.000 TL değerinde bir kampanya oluşturan Feenvaille, 932.181 TL değerinde yatırım alarak yolculuğuna başladı.

Fernvaille kurucusu Gürcan Serbest, yatırımcılarına büyük bir jest yaparak kendi paylarından yaptığı 200.000 TL pay satışını ve Near Inc.’den aldığı 744.000 TL hibeyi şirketin sermayesine ilave etti. Fernvaille bu gelişmeler ile birlikte sermayesini 1.460.000 TL’ye çıkardı.

Tüm bu süreç sonunda mevcut ortakların payında hiçbir eksilme olmayacak ve %283 oranında bedelsiz pay yine yatırımcılara dağıtılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.