GüncelÖne Çıkanlar

Facebook TikTok’ta Hesap Açtı

Facebook TikTok platformunda hesap açtı. Hem de mavi tik alarak resmi hesap özelliği aldı. Peki Facebook TikTok’ta ne yapıyor? Rekabetin kapsamını belirlemeye mi çalışıyor? TikTok Ceo’suna mesaj mı atıyor?

Yakında öğreneceğiz çünkü sosyal ağ şirketi kendi TikTok hesabını kurdu ve burada herhangi bir herkese açık video yayınlamamasına rağmen, yazının yazıldığı an itibariyle 15.1K takipçi topladı.

Hesap TikTok tarafından doğrulandı ve Facebook da yasal olduğunu onayladı.

Facebook’un TikTok hesabı birkaç gün önce sosyal medya danışmanı Matt Navarra tarafından fark edildi.

Hesap, doğrulanmış durumunu gösteren mavi bir onay işareti almıştı. Ancak içerik eksikliği ve biraz tuhaf biyografisi – “İnsanların birlikte, yalnız başlarına yapmaktan daha fazlasını yapabileceğine inanıyoruz.” yine de bunun gerçekten Facebook hesabı olup olmadığını sorgulamamıza neden oldu. Ek olarak, hesabın biyografisi Google Play’deki Facebook uygulamasına bağlı.

Facebook zaten Twitter.com/Facebook hesabını kapattı. Ayrıca Instagram.com/Facebook da yok.

Facebook’un, son çeyrekte aylık sabit kullanıcı artışı ve önemli ölçüde günlük aktif kullanıcı sayısında ilk kez düşüş bildirdikten sonra, TikTok’tan (veya reklam platformundan) yararlanarak Z Kuşağı kullanıcı tabanını güçlendirmek istemesi olası gözüküyor.

About author

Yayın Koordinatörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.