DijitalÖne Çıkanlar

Düşyeri 3.7 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Çocuklar için teknolojik eğitim girişimi olarak faaliyet gösteren Düşyeri, yakında globalde çıkacağı Seri A yatırımı öncesi Türkiye’de köprü yatırım turu yaparak 35 milyon dolar değerleme ile 3.7 milyon dolar yatırım aldı.

Hızlı büyümesiyle dikkat çeken girişim 60’dan fazla özel tasarlanmış oyun ve içerik uygulamalarına sahip ve Aralık 2021’de kullanıma açtığı “Çocuk Modu” ile 350 binin üzerinde kullanıcıya ulaştı.

Pandemi ile birlikte çocuklarda artan ekran süresine karşılık güvenlik yönüyle dünyanın teknoloji devleri adımlar atıyor. Dijitalde çocukların, yaşlarına uygun olmayan, şiddet, korku cinsellik içeren videolar ve oyunlarla vakit geçirmelerinin onların gelişimine yarattığı olumsuz etkiler konusunda tüm dünya hemfikir. Dijitalde vakit geçirilmesinin çocuğun gelişimi için yarattığı hasarları bildiğini belirten Düşyeri, sadece ülkemizde değil globalde çocukları tüm dijital cihazlarda güvenli alanda tutacak “çocuk modu” yazılımını hayata geçirdi.

İçinde 60’dan fazla özel tasarlanmış oyun ve içerik uygulamalarının olduğu Düşyeri, Aralık 2021’de kullanıma açtığı “Çocuk Modu” ile 350 binin üzerinde kullanıcıya ulaştı. Öncelikle dijitalden en olumsuz etkilenen ve gelişimsel olarak en kritik yaş olan 2-6 ve 6-10  yaşa odaklanmış olarak açıldı. Arkasında çocuğu tanıyan bir yapay zekanın çalıştığı yazılım, çocuğun karşısına yaşına, ilgi alanlarına, öğrenme becerilerine uygun eğlenceli uygulamları ve içerikleri çıkarıyor. Düşyeri, akıllı algoritmalarla zaman içinde çocuğu tanıyarak onun gelişimini takip edip dijitalde geçirdiği eğlenceli süreyi gelişimine destek olacak şekilde tasarlıyor.

Düşyeri, aldığı yeni yatırım sonrasında, 2022’nin üçüncü çeyreğine kadar Türkiye ile eş zamanlı Almanya, Amerika, Meksika ve Brezilya lansmanlarını yapmayı hedefliyor. Ayrıca yapay zeka altyapısını geliştirmeye ve platforma yeni hizmetler eklemeye de devam edilecek. Şirket, bu kapsamda yazılım ekibini de büyütüyor. Düşyeri’nin Seri A yatırım sonrası için de 9 dil ve 21 ülke hedefi bulunuyor.

About author

Yayın Koordinatörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.