DijitalMobilÖne Çıkanlar

Dünyanın En Küçük Zoom Lensi

Sony’nin aynasız G Master lens serisine eklediği en yeni E -mount lensi FE 24-70mm F2.8 GM II, optik tasarımı, benzersiz aktüatör teknolojileri, gelişmiş otomatik odaklama gibi birçok farklı özelliğiyle dikkat çekiyor.

Sony, merakla beklenen aynasız E-mount serisindeki 67. lensi FE 24-70mm F2.8 GM II’yi görücüye çıkardı. Serinin en yenisi FE 24-70mm F2.8 GM II (model – SEL2470GM2), Sony’nin “G Master” serisine özgü çarpıcı çözünürlük ve bokeh özelliklerini birleştiren lens teknolojisini şimdi dünyanın en hafif F2.8 standart zoom lensi ile geliştirdi. Çok yönlü lenslerden biri olan FE 24-70mm F2.8 GM II; fotoğrafçılar, kameramanlar ve karma içerik oluşturanlar için yüksek performans sunuyor.

Sony, Dünyanın En Küçük ve En Hafif F2.8 Standart Zoom Lensi FE 24-70mm F2.8 GM II’yi Tanıttı
Nature shots in Tel Aviv with the Sony 24-70mm f/2.8 GM II

Sony’nin ilk 24-70 mm F2.8 G Master’ı piyasaya sürmesinden bu yana altı yıl geçtiğini ve bu süre içinde müşteri ihtiyaçlarının değiştiğini belirten Sony Avrupa Ürün Pazarlama ve Dijital Görüntüleme Direktörü Yann Salmon Legagneur, “Dünyanın dört bir yanındaki tüketicilerimizi her zaman dinliyor ve onların geri bildirimlerine kulak veriyoruz. Bu kapsamda da yeni FE 24-70mm F2.8 GM II’yi geliştirdik. Popüler olan 24-70 mm odak uzaklığını göz önüne alarak, en gelişmiş teknolojimizi müşterilerimizin kitinde yer alan bu önemli lens özelliklerine ulaştırmayı hedefledik. Bugün, dünyanın en küçük ve en hafif F2.8 standart zum lensini tanıtmaktan heyecan duyuyoruz” dedi.

Prime Lenslere Rakip Olacak Gelişmiş Teknolojiye Sahip Yeni Zoom Lensi

FE 24-70mm F2.8 GM II, kompakt ve çok yönlü bir kurulum sağlayarak kullanıcıların hem fotoğraf hem de video için keskin ve ayrıntılı görüntüler yakalamasına yardımcı oluyor. Yeni lens, diyafram maksimum açıklıktayken bile kare içerisindeki görüntüde yüksek çözünürlüğü koruyor. Tamamen yeniden tasarlanmış olan lens, iki yüksek hassasiyetli XA (aşırı asferik) öğe dahil olmak üzere beş asferik lens parçasına sahip. FE 24-70mm F2.8 GM II ayrıca iki ED’ye (ekstra düşük dağılım) ek olarak iki Super ED cam içeriyor. Yeni bir kayan odak mekanizmasıyla birleştirilen lens, renk sapmalarını, astigmatizmi, bozulmayı ve komayı etkin bir şekilde kontrol ediyor. Böylece tüm yakınlaştırma ve diyafram ayarlarında görüntü aralığı boyunca olağanüstü bir görüntü sağlıyor.

Nature shots in Tel Aviv with the Sony 24-70mm f/2.8 GM II

Zorlu aydınlatma koşullarında çekim yaparken bile FE 24-70mm F2.8 GM II, parlamayı ve gölgelenmeyi etkili bir şekilde azaltarak mükemmel netlik sağlıyor. Bu netlik, lens yüzeyinde tek tip bir yansıma önleyici kaplama üreten Sony’nin orijinal Nano AR Kaplama II’si sayesinde sağlanıyor. FE 24-70mm F2.8 GM II, maksimum diyafram açıklığı ve yeni geliştirilen 11 yapraklı dairesel diyafram açıklığı sayesinde pürüzsüz ve mükemmel bokeh efekti elde edebiliyor.

About author

Yayın Koordinatörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.