DijitalGüncelÖne Çıkanlar

Dell Telekom Sektörüne Odaklandı

Dell Technologies açık telekom ekosistemini desteklemek ve iletişim hizmeti sağlayıcılarının (CSP’lerin) düşük maliyetlerle açık, bulutta yerel ağlara geçişlerine katkıda bulunmak için yeni telekomünikasyon çözümleri ve hizmetleri sunduğunu duyurdu.

Telekomünikasyon endüstrisinin büyüyen açık ekosistemi, bulutta yerel ağlara doğru bir modernizasyona giden CSP’ler için teknolojileri ve iş ortaklarına yönelik daha fazla seçenek sunuyor. CSP’ler, farklı uç hizmetler sunmak ve maliyetleri düşürmek amacıyla açık telekom ekosisteminin çeşitli teknolojilerine ihtiyaç duyuyor. Dell Technologies, sunduğu Dell Telecom Cloud Foundation ve Dell Open RAN (Radio Access Network) Accelerator ürünleri, yeni telekom çözümleri ve laboratuvar yetilerinin karmaşıklığını gidererek modern ağ dağıtımlarını hızlandırmayı hedefliyor.

Dell Technologies Telekom Sistemleri Birimi Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Dennis Hoffman konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “İletişim hizmeti sağlayıcıları, uç fırsatını yakalayan yenilikçi hizmetler geliştirebilmek için açık ağlar oluşturma ve dağıtma yöntemlerini değiştiriyor. Genişletilmiş telekom çözümleri portföyümüz, ağ operatörlerine ağlarını hızla modernize etmek ve yeni hizmetlerden gelir elde etmek için ihtiyaç duydukları hızı ve kolaylığı sağlıyor” dedi.

Dell Telecom Multi-Cloud Foundation, ağ modernizasyonunu ve ticari büyümeyi hızlandırıyor

Dell Telecom Multi-Cloud Foundation, CSP’lerin daha düşük maliyetle ve karmaşıklığı azaltarak açık, bulutta yerel ağları daha hızlı oluşturup dağıtmalarına yardımcı oluyor. Uçtan uca anahtar teslim bir modern ağ altyapı çözümü olarak sunulan Multi-Cloud Foundation, Dell donanımını, Dell Bare Metal Orchestrator yönetim yazılımını ve Red Hat, VMware ve Wind River da dâhil olmak üzere CSP’lerin tercih ettikleri entegre telekom bulut yazılım platformlarını içeriyor. Dell, yazılımına yeni Dell Bare Metal Orchestrator Modüllerini ekleyerek CSP’lere tüm yığını dağıtma ve yönetme yeteneği sağlıyor. Bu modüller kullanıldığında CSP’ler, açık ağ işlevlerini ve farklı uç hizmetlerini tasarlama ve dağıtma esnekliğine sahip oluyor. Böylece açık donanım ve yazılım ortamları için çekirdek, uç ve RAN’ı kapsayan ölçeklenebilir bir bulut altyapısı oluşturulabiliyor. Öte yandan ACG Research de ağlarında Telecom Multi-Cloud Foundation ürününü kullanan CSP’lerin yüzde 39’a varan OpEx tasarrufu elde edebileceklerinie işaret ediyor. ACG Research ayrıca, CSP’lerin test etme, sertifikalandırma, manuel işlemler, sunucu sağlama, sürüm yükseltme, bulut yığını entegrasyonu ve test süreçlerinde zamandan tasarruf edebileceklerini öngörüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.