DijitalGüncelÖne Çıkanlar

Cyberpunk 2077 Ekibi Birbirine Girdi

Skyrim serisi ve Cyberpunk 2077 oyunlarının yaratıcı oyun şirketi CD Project Red’in eski çalılşanları yni bir oyun stüdyosu kurdu. Cyberpunk 2077’nin çıkışı öncesi şirketin kendi çizgisinden kaydığını düşünen ve fazla çalışma saatleri nedeniyle işten ayrılan çalışanlar bir nevi isyan çıkararak şirkete rakip oldu.

Yeni açılan oyun stüdyosunun ismi de manidar “Rebel Wolves” yani isyancı kurtlar. Kurulan oyun stüdyosunun yöneticileri yeni döneme dair önemli açıklamalarda da bulundu. Stüdyonun kurucu ortağı Konrad Tomaszkiewicz, yeni oyun stüdyosuna dair The Verge’e açıklamalarda bulundu.

Tomaszkiewicz’in söyledikleri, özellikle de The Witcher severleri oldukça heyecanlandıracak gibi duruyor.

Tomaszkiewicz’in söylediklerine göre Rebel Wolves’un ilk oyunu, The Witcher 3: Wild Hunt’ın bir devamı niteliğinde olabilir. Stüdyonun ilk oyununu “karanlık bir fantezi, hikaye odaklı açık dünya AAA RPG” şeklinde tanımlayan Tomaszkiewicz, oyunun daha önce The Witcher 3 ve Cyberpunk 2077 ekibinde çalışan, şimdi ise Rebel Wolves’un diğer kurucu ortağı ve anlatı yönetmeni olan Jakup Szamałek’in yeni bir franchise’ına dayandığını söyledi.

Tomaszkiewic’in, “The Witcher 3’ün Blood and Wine ek paketine benzer bir kapsama sahip olacak, ancak çok daha az doğrusal olacak” dediği oyunun PC, PS5 ve Xbox Series X/S’de yayınlanması planlanıyor.

Rebel Wolves’un henüz yolun çok başında olması sebebiyle önümüzdeki yıla kadar elle tutulur bir görsel görmemiz ancak mümkün olacak. Rebel Wolves’u kendisinin finanse ettiğini ve stüdyonun bu yolculukta onlara katılacak partnerler aradığını ifade eden Tomaszkiewicz, asıl hedeflerinin yaklaşık 80 kişilik bir kapasiteye sahip olan orta büyüklükte bir stüdyo yaratmak olduğunu belirtiyor. Stüdyo’nun ilk oyunu için ise Tomaszkiewicz 2025 yılını hedef gösterdi.

İnsanların birbirini desteklediği ve birbirinin büyümesine yardımcı olduğu, her sesin önemli olduğu bir yer yaratmak istiyoruz” diyen Tomaszkiewicz, Rebel Wolves’ta önemli kararların şeffaf bir şekilde alınacağını ve her geliştiricilerin, daha önce hiç konuşmadıkları bir yöneticinin vizyonunu uygulamaktansa beraber yarattıkları oyunlar üzerinde anlamlı bir etkiye sahip olacağını duyurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.