DijitalGüncel

CNN Plus Uygulaması Geliyor

CNN, yeni dijital yayın platformu CNN Plus’ı bugün kullanıma sunuyor. Platform, binlerce saatlik video içeriğin ve haftalık programların yanı sıra, Reddit AMA benzeri soru-cevap uygulamasına da sahip olacak. Kullanıcılar, bu uygulama sayesinde gazetecilere ve konuklara günün önemli haberleri hakkında sorular sorma fırsatına erişecekler.

CNN, CNN Plus’ın video içeriklerin erişilebildiği basit bir kanaldan fazlası olmasını planlıyor. Amazon Fire TV, Android ve iOS işletim sistemli akıllı telefonlar ve tabletler üzerinden erişilebilecek olan CNN Plus, Anderson Cooper, Jake Tapper, Audie Cornish gibi isimlerin yeni programlarını bünyesinde barındıracak.

CNN, CNN Plus’ın habere ulaşmak isteyen kullanıcılardan ziyade daha fazla habere ulaşmak isteyenlere yönelik bir platform olduğunun altını çiziyor. Zira ücretli bültenlerin, belgesel platformlarının, haber kanallarının ve hatta CNN’in kendisinin 24 saat kesintisiz yayın yapan haber kanallarının olduğu günümüzde CNN Plus özellikle etkileşim özelliği ile dikkat çekiyor.

Bazı programlar sırasında kullanıcıların soru sormasına imkân sağlayacak olan platformun bir diğer özelliği ise sorulan soruların Reddit’te yapılan paylaşımların oylanabilmeleri gibi oylanabilecek olmaları. Platform, bu şekilde soru seçimini kolaylaştırmayı düşünüyor.

CNN Plus, aylık 6 dolarlık abonelik ücreti ile haberleri daha yakından takip etmek isteyen kullanıcılarını bekliyor.

About author

Yayın Koordinatörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.