GüncelMobilÖne Çıkanlar

Clubhouse Popülerliğini Geri Kazanabilecek Mi?

Biliyorsanız pandeminin bir döneminde fırtına gibi gündeme giren bis sosyal medya uygulaması ile karşılaştık: Clubhouse. Yalnızca davetiye ile üye olabildiğiniz Clubhouse uygulaması kısa sürede ciddi bir popülarite kazanmıştı. Öyle ki Clubhouse üyeliği olanlar, davetiyeleri para karşılığı satmaya başlamıştı ve davetiye başına 300 dolar gibi rakamlar gündeme gelmişti.

Clubhouse sosyal medya dünyasına “sesli sohbet” ve “sohbet odaları” kavramlarını sokmuştu. Yukarı yönlü ivmeyi gören yıllanmış platformlar çok hızlı bir şekilde Clubhouse uygulamasının lokomotif özelliğini taklide başladı. Zaten sahip oldukları trafikle beraber kullanıcılar bu özelliği kısa sürede benimsedi. Popopüler sürecin ardından hızla gündemden kaybolan Clubhouse, bir süredir sahalara tekrar dönebilmek için çalışmalar yapıyordu.

Amerika merkezli uygulama, geçtiğimiz günlerde yazılı sohbet özelliğine de yürürlüğe koydu. Bu sayede, Clubhouse üzerinden yapılan sohbetlerde odalardaki kullanıcılar mikrofon özelliğini kullanmak zorunda kalmayacak. Yazılı bir şekilde sohbete dahil olabilecekler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.