DijitalÖne Çıkanlar

AR ile Alışveriş Gelişiyor

İnsanların sosyalleştiği yerlerde alışveriş yapmaya eğilimli olması, internetin ana kuralı haline dönüştü. Bu nedenle tüm sosyal ağ uygulamaları, son birkaç yıldır kendi platformlarında alışveriş deneyimini geliştirmeye ve iyileştirmeye odaklandı. Snap Inc. ise dün gerçekleşen Dördüncü Yıllık Snap Ortaklar Zirvesi’nde (Snap Partner Summit 2022/SPS 2022) açıkladığı yeniliklerle tüm bunların arasında öne çıkarak bu konuda ne kadar iddialı ve hızlı olduğunu gösterdi. Markalar İçin Yeni AR Alışveriş Özellikleri başlığı altında açıklanan yenilikler, en çok dikkat çekenlerden.

Yeni AR Alışveriş Özellikleriyle ilgili şu açıklama her şeyi özetliyor: “AR alışverişi geliştirmeye, AR oluşturmayı işletmeler için basit, hızlı ve maliyet etkin hale getiren yeni teklifler sunarak devam ediyoruz. Ayrıca tüketicilere hem Snapchat’te hem de Snapchat dışında AR kullanarak alışveriş yapabilecekleri yeni yerler sunuyoruz.

AR görüntü teknolojisi, işletmelere ve kurumlara e-ticaret siteleri için hazırladıkları ürün fotoğraflarını artırılmış gerçekliğe hazır öğelere dönüştürme imkanı tanıyor. Bu teknoloji ile müşteriler sanal ortamda daha fazla kıyafeti daha kolay ve hızlı şekilde deneyebiliyor. AR Alışveriş şablonları ise markaların AR geliştirme ihtiyacı olmadan, dakikalar içinde ve hiçbir ücret vermeden varlıklarını içe aktarıp katalogdan seçilebiliyor ve AR varlıklar oluşturmalarına imkan tanıyor.

About author

Yayın Koordinatörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.