DijitalGüncelMobil

Apple Watch İle Kan Şekerinizi Ölçmeniz Mümkün Hale Geliyor

Apple’ın uzun süredir Apple Watch modellerine kan şekeri ölçme teknolojisi üzerinde çalıştığı biliniyordu.Bloomberg’in haberine göre Apple, iğnesiz izleme sisteminin şu anda “kavrama aşamasında” olduğunu ve küçüldükten sonra piyasaya çıkabilecek kadar iyi olduğunu iddia ediyor.

Uygulanan sistem ile birlikte, glikoz tarafından emilebilen interstisyel sıvının (kılcal damarlardan sızan maddeler) bulunduğu derinin altındaki bir alana belirli dalga boylarında ışık yaymak için lazerler kullanılıyor. Işık daha sonra glikoz konsantrasyonunu gösterecek şekilde sensöre geri yansıtılyor. Daha sonra bir algoritma, bir kişinin kan şekeri seviyesini belirliyor.

Şirket, son on yılda kan şekeri ölçme teknolojisini yüzlerce insan üzerinde test etti. Kendi teknolojisini standart testlerle karşılaştırdı.Kaynaklara göre proje üzerine uzun yıllar çalışan Apple’ın sistemi artık konsept kanıtlama aşamasında kabul ediliyor. Şirket, teknolojinin uygulanabilir olduğuna ancak daha pratik bir boyuta küçültülmesi gerektiğine inanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.