GüncelÖne Çıkanlar

Apple, 15 inç boyutundaki MacBook Air’ı tanıttı [WWDC23]

Teknoloji devi Apple, bugün düzenlenen WWDC23 etkinliğinde 15″ büyüklüğündeki MacBook Air’ı duyurdu. Yeni MacBook Air, pil ömrü, ekran ve performans konusunda dikkatleri üzerine çekiyor.

Teknoloji devi Apple, bugün düzenlenen WWDC23 etkinliğinde 15″ büyüklüğündeki MacBook Air‘ı duyurdu. Yeni MacBook Air, pil ömrü, ekran ve performans konusunda dikkatleri üzerine çekiyor. Apple bugün dünyanın en iyi 15 inç laptopu olan 15 inç MacBook Air’i tanıttı.

Geniş 15.3 inç Liquid Retina ekranı, M2 çipin inanılmaz performansı, 18 saate kadar pil ömrü1, fansız ve sessiz tasarımıyla dünyanın en ince 15 inç dizüstü bilgisayarı olan yeni MacBook Air, güç ve taşınabilirliği bir araya getiriyor. Yepyeni altı hoparlörlü ses sistemiyle etkileyici bir Uzamsal Ses özelliği sunan 15 inç MacBook Air, 1080p FaceTime HD kamera ve MagSafe şarjın yanı sıra macOS Ventura’nın gücü ve kolaylığıyla birlikte rakipsiz bir deneyim yaşatıyor.

Yeni model bugünden itibaren sipariş edilebiliyor ve 13 Haziran Salı günü satışa sunuluyor. M2 çipli 13 inç MacBook Air, önceki modele göre 1.000 TL daha düşük olan 31.499 TL’den başlayan fiyatlarıyla, yeni modele geçiş yapacak kullanıcılardan ilk kez Mac satın alacak müşterilere kadar herkese daha fazla avantaj ve seçenek sunuyor.

“İlk 15 inç MacBook Air modelini duyurduğumuz için heyecanlıyız. İnanılmaz performansı ve etkileyici tasarımıyla yeni MacBook Air, dünyanın en iyi 15 inç laptopu. Böyle bir ürün yalnızca Apple çip sayesinde mümkün olabiliyor.” diyen Apple’ın Donanım Mühendisliğinden Sorumlu Başkan Yardımcısı John Ternus sözlerini şöyle sürdürüyor: “Yeni MacBook Air, geniş Liquid Retina ekrandan son derece ince ve fansız tasarıma, olağanüstü pil ömründen etkileyici altı hoparlörlü ses sistemine kadar tüm özelliklere sahip.”

Gece yarısı, yıldız ışığı, gümüş ve uzay grisi renk seçeneklerine sahip M2 çipli 15 inç MacBook Air 36.999 TL’den ve eğitime özel 34.149 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.