GirişimGüncel

Amazon’dan 100 Milyon Dolarlık Türkiye Yatırımı

Dünyanın en büyük online alışveriş platformu Amazon , Türkiye’de büyük bir yatırım yapacağını duyurdu.

Türkiye’de uzun zamandır yer alan ve Türkiye pazarına büyük önem verdiklerini sık sık dile getiren Amazon, Bloomberg’de yer alan habere göre tam 100 milyon dolarlık yatırım ile Türkiye’de yeni bir lojistik üssü kuruyor . Dev firma bu yatırımla son dönemde artan müşteri talebini karşılamayı hedefliyor . Şirket, Tuzla’da kurulacak bu Amazon Lojistik Üssü için mühendislik, insan kaynakları, muhasebe, operasyon ve bilgi işlem (IT) gibi merkez fonksiyonları için işe alım süreçlerini de başlatmış durumda. Konu hakkında Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Ahmet Burak Dağlıoğlu , “Hep vurguladığımız gibi güçlü, dayanıklı ve hızlı büyüyen ekonomisiyle Türkiye, eşsiz stratejik konumu, üretim kabiliyetleri, geniş yetenek havuzu, lojistik altyapısı ve liberal yatırım ortamı gibi avantajları sayesinde uluslararası yatırımcıların odağında.

Sahip olduğumuz bu değer önerisi ile, Ar-Ge, tasarım, üretim, lojistik, eğitim ve yönetim gibi birçok alanda uluslararası yatırımcıların faaliyetleri için bölgesel bir merkez olma özelliği taşıyoruz.

Amazon’un Türkiye’deki ilk lojistik üssü olacak, sürdürülebilirlik ve yeşil dönüşümü önceliklendiren ve istihdam oluşturan yatırım kararı da bu söylemlerimizin somut bir örneği oldu. Bu yatırım, Sayın Cumhurbaşkanımız liderliğinde sürekli gelişen lojistik altyapımızın son yıllarda büyük ivme kat eden e-ticaret sektörümüzün iç pazarda ve ihracat pazarlarında daha da güçlenmesi için oldukça önemli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.