DijitalGüncelÖne Çıkanlar

Amazon Canlı Podcast Yayınları Yapacak

Amazon, Clubhouse rakibi uygulamasını kısıtlı bir kullanıcı kitlesi için kullanıma sundu. Amp adındaki uygulama, Clubhouse gibi sesli, canlı sohbetlere olanak sağlamasından çok, müzik yayınları ile ön plana çıkacak. Zira Clubhouse’un aksine sohbetler sırasında lisanslı müzik yayını yapma imkânı da sağlayacak olan Amp, tüm kullanıcıları birer radyo DJ’ine dönüştürecek.

Ek olarak, Amp, tüm kullanıcıların ücretsiz bir şekilde yayınları dinlemelerine izin verecek. Yayınları dinlemek isteyen kişilerin tek yapmaları gereken, Amp’ta ücretsiz bir üyelik kaydı oluşturmak.

Amazon, halihazırda Twitter Spaces ve Clubhouse’un oldukça aktif olduğu sesli sohbet odası pazarına müzik lisansları ile giriş yaparken, uygulamayı bir radyo servisi olarak konumlandırıyor; dahası, bir yayın sırasında sadece 5 kişinin konuşmasına izin veriyor. Böylece, diğer uygulamalarda yaşanan karmaşaların önüne geçilmiş oluyor.

Amazon, uygulamayı Nicki Minaj, Pusha T, Tinashe, Travis Barker, Lil Yachty ve Big Boi gibi şarkıcıların yapacakları yayınlar ile tanıtmayı hedeflerken, sıradan kullanıcıların henüz Amp’tan gelir elde edemeyeceklerinin fakat gelecekte bunun mümkün olabileceğinin altını çiziyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.