GirişimÖne Çıkanlar

Altı Büyük Şirketten Girişimciler için Kuluçka Merkezi

Altı Büyük Şirketten Girişimciler için Kuluçka Merkezi: Software Republique

  • Dassault Systèmes, Atos, Orange, Renault Group, STMicroelectronics ve Thales güvenli, sürdürülebilir ve akıllı mobiliteyi hızlandırmak için Software République  kuluçka merkezini kurdu
  • Merkez, start-up’lara altı üyeden kaynaklar sunarken her birine özel destek programı da sağlayacak
  • Mobility 4.0 Challenge’ın kazananları Wattpark, Geoflex ve Vianova’un yanı sıra, kuluçka merkezinde çalışmalarına başlayacak ilk start-up’lar Angoka ve Parcoor oldu

Paris, 31 Mart 2022 – Dassault Systèmes, Atos, Orange, Renault Group, STMicroelectronics ve Thales güvenli, sürdürülebilir ve akıllı mobiliteyi mümkün kılmak için açık bir inovasyon ekosistemi olan Software République kuluçka merkezini kurdu. Lansmanı Paris’teki Le Village by CA’da gerçekleşen Software République, bu önemli gününde kurucu üyeleri merkezin ilk start-up grup temsilcileriyle bir araya geldi.

Merkezin öncelikli hedefleri arasında, seçilen start-up’ların projelerini hızlandırmak ve Software République üyelerinin açık inovasyonunu enerji, yeni mobilite hizmetleri ve bağlantılı araçlar olmak üzere üç tema altında zenginleştirmek yer alıyor. Merkezde 6 ila 18 ay boyunca çalışacak start-up’ların, Software République’in en az iki üyesiyle bir proje oluşturması bekleniyor. Software République üyeleri ise bu süre zarfında girişimcilere ihtiyaç duydukları kaynakları sağlayarak, her birine özel oluşturulan destek programından yararlanmalarını sağlayacak.

Wattpark, Geoflex ve Vianova, ilk Mobility 4.0 Challenge’ın kazananları olarak projeye katılırken,  Angoka ve Parcoor ise merkezin seçim komitesi tarafından seçildi. 

Start-Up’ların her birine özel hazırlanacak destek programı 5 bölüme ayrılıyor:

• 15.000 uzmana erişim: Software République’in altı üyesi, start-up’ların projelerine ve ihtiyaçlarına bağlı olarak teknik uzmanlık, özel kaynaklar, test yetenekleri ve veri varlıkları sağlayacak.

• Tercihe göre barındırma (hosting): Üyeler start-up’lara, 8 ülkede yer alan hedef pazarlarda veya teknik sahalarda 10 farklı konumda barındırma hizmeti sağlayacak.

• İsteğe bağlı danışmanlık: Village by CA’nin de partnerliğinde, ihtiyaç duyulduğunda start-up’lara pazar ve rekabet analizi, finans, iş planları, insan kaynakları, sunumlar ve UX / UI (kullanıcı deneyimi / kullanıcı arayüzü) konularında danışmanlık verilecek.

• Bağımsız hukuk danışmanı: Girişimcilerin yasal ve mali konularda partner bir hukuk firmasından destek alması sağlanacak.

• Software République’in ekosistemine ayrıcalıklı erişim fırsatı 

Start-up’lar ve projeleri:  

  • ANGOKA

Angoka, Akıllı Şehirler ve Mobilite için iletişim güvenliğini sağlamaya yönelik bir girişim. Donanım tabanlı çözümleri, ağdan bağımsız olarak güvenilir bağlantılar oluşturarak kritik makineler arası (M2M) iletişim bütünlüğünü ve veri kaynağını korumayı hedefliyor. 

  • GEOFLEX 

Geoflex, karada, denizde ve havada dört santimetreye kadar güvenli ve doğru konumlandırma elde etmek için GPS / GNSS uygulamalarını geliştiren bir servis operatörü. Geoflex; trenler, arabalar, gemiler, insansız hava araçları, akıllı telefonlar ve akıllı şehirlerdeki son teslimat etabı için evrensel hiper coğrafi konum sağlıyor. 

  • PARCOOR

Parcoor, doğrudan cihazlara dağıtılan yenilikçi gömülü tehdit algılama çözümleri geliştiricisi olarak konumlanıyor. Girişimin geliştirdiği çözümler, gerçek zamanlı olarak izlenen sistem temel verilerini ve son teknoloji, hafif, hızlı ve açıklanabilir makine öğrenimi algoritmalarını birleştiren yeni bir yaklaşıma dayanıyor. Böylece, yerleşik siber güvenlik ve potansiyel tehditlerin özerk, gerçek zamanlı algılanmasını sağlanıyor. 

  • VIANOVA

Vianova, yollardaki tehlikeli olayları veya belirli bölgelerdeki yüksek kaza risklerini gerçek zamanlı olarak belirleme ve bu olaylardan haberdar olma konusunda hem şehirlere hem de sürücülere fayda sağlayacak bir yol güvenliği algoritması geliştiren bir girişim olarak öne çıkıyor. 

  • WATTPARK

Wattpark, şarj cihazlarının “Airbnb”si olarak biliniyor. Şarj istasyonu sahiplerinin, şarj istasyonlarını paylaşmasına ve kiralamasına olanak tanıyan Wattpark, sürücülerin bir şarj istasyonunu bulmasına, ona bağlanmasına ve kolayca ödeme yapmasına da yardımcı oluyor. Start-up, elektrikli veya plug-in hibrit araç kullanma deneyimini stressiz hale getirmeyi hedefliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.